22-aastase Mailise hooldusteenuse toetamine

Projekti taust ja eesmärgid:

  • Naerata Ometi MTÜ toetab 22-aastase sügava liitpuudega Mailist, hoolduskulude katmisel, tasudes arvete alusel Hoolekandeteenused AS-ile kuuluvale Tõrva Kodule. Mailist toetatakse vastavalt laekunud annetustele seni, kuni on saadud riiklik tasuta koht. Ühe kuu ööpäevaringne hooldusteenus maksab umbes 700 eurot kuus (hinnakiri SIIN).
  • Mailis on väga aktiivse eluviisiga, ta liigub edasi istudes või ratastoolis – ilma järelvalveta ei saa hetkekski jätta.
  • Vanemad hooldasid tütart kodus. Kahekesi saadi kenasti hakkama. 42-aastane ema Ülle oli tütre hooldajaks ja 47-aastane isa Mait käis juhutöödel. Lisaks Mailisele oli emal hooldada ka 90-aastane vanaema. Ema Ülle oli väga tubli ja töökas. Erilisi probleeme tervisega ei olnud, kuid novembris 2012 kukkus ema tööd tehes (pesi akent) kokku ja suri. Mailise ja vanaema hooldamine jäi ainult isa õlgadele.
  • Kuna tütre hooldamisega ja samal ajal ka elatise teenimisega samal ajal toime ei ole võimalik tulla, siis hakati otsima võimalusi Mailisele hoolduskoha leidmiseks ning alates veebruarist ongi Mailis ennast sisse seadnud Tõrva kodus, kus tuleb igakuiselt tasuda hooldustasu ligikaudu 700 eurot kuus. 
  • Novembris on tehtud taotlus Sotsiaalkindlustusametile, et saada koht riiklikule ööpäevaringsele erihooldusteenusele sügava liitpuudega isikule. Järjekorras alates 2012 aasta detsembrist, kuid kahjuks on riiklikule kohale saamiseks järjekorrad väga pikad. See probleem puudutab paljusid liitpuudega isikuid, kes vajaksid kohta riiklikule teenusele. 
  • Summa, mida aastase perioodi jooksul heade inimeste abiga püüame kokku saada on umbes 9000 eurot (sisaldab 20% ulatuses projekti haldamise ja juhtimisega seotud kulusid)  

Projekti partnerid/toetajad: 

Mailis on tänase seisuga saanud endale riikliku koha hooldeasutuses ning toetusi antud projektile enam ei kogu, suured tänud kõigile toetajatele! 

Lisainfo:

Projektijuht: Heiki Lutschan
GSM: 562 55 274

 

Toeta pangalingi kaudu:

Summa:

Hakka püsitoetajaks:

Täida ära püsitoetuse ankeet SIIN