18-aastase Oliveri silmaoperatsioon

Projekti taust ja eesmärgid: 
oliver
 
Oliver on tubli ja ettevõtlik noormees, kuid kaasasündinud silmahaiguse tõttu on oht paremast silmast pimedaks jääda üsna tõenäoline.
 
Keratokoonus on sarvkesta kahjustus ning nägemishäired tekivad nii kaugele kui lähedale vaatamisel.
 
Oliveri silmade sarvkesta kollageeniühendused on niivõrd õhenenud, et sarvkest on välja veninud ja paremale silmale on tekkinud ka armkude. Vasaku silma nägemisveaks mõõdeti -7 ning paremal ei suutnud aparaat enam vea suurust mõõta.
 
Haigus on progresseerunud viimase 10 aasta vältel ja kahjuks senini silmaarstide poolt tuvastamata jäänud. Tänaseks on tehtud Oliverile vasaku silma sarvkesta kollageeni vitamiinne sildamise protseduur, et haigusprotsess peatada.
 
Kahjuks nägemist see protseduur aga ei paranda ning parema silma korral oleks ainukeseks lahenduseks sarvkesta siirdamise operatsioon, mille võimalusi hetkel uuritakse. 
 
Tänaseks tehtud vasaku silma protseduuri ei katnud Haigekassa vaid see tuli tasuda emal (420 EUR), samuti tuleb ette võtta veel üks protseduur, mille maksumus umbes samas suurusjärgus. 
 
Kahjuks on perekonna rahalised võimalused piiratud, kuna 3 lapsega üksikemal on vaja tasuda ka kõik ülejäänud perekonna toimimiseks vajalikud kulud.
 

 

 

Eelarve: 

Kogume esialgu raha Oliveri toetamiseks Eesti raviprotseduuride ja uuringute juures, mille eelarve kogumaht umbes 1000 eurot

Tänase seisuga on Oliveri toetuseks vajalik summa koos! Täname kõiki annetajaid. 

Toeta pangalingi kaudu:

Summa:

Hakka püsitoetajaks:

Täida ära püsitoetuse ankeet SIIN