Viljandimaa pere majapidamine

pilt kodukale

Projekti taust:

  • Viljandimaa noor perekond vajab abi maja soojustamiseks, keskkütte- ja ventilatsioonisüsteemi väljaehitamiseks.
  • Peres kasvab 2 last, mõlemal on diagnoositud astma. Nooremale lapsele on määratud keskmine puue, laps vajab pidevat järelvalvet ja ei ole soovitav hetkel lastekollektiivis käia, seega ema kodune. Tervise tõttu sai vanem laps eelmisel kevadel koolipikenduse.
  • Lapsed haigestuvad tihti ülemiste hingamisteede haigustesse. Töötab vaid pereisa. Ka isal on hetkel diagnoositut astma, diagnoos on veel täpsustamisel, kahtlustatakse kopsuhaigust. Enda ja laste haiguste tõttu on pereisal vajalik tihti käia arstide juures, seetõttu kannatab vabade päevade võtmise pärast ka palk.  Palju läheb raha ravimite peale. 
  • Maja seinad ja põrandad on väga külmad, toad niisked, esineb ka hallitust. Majas on olemas pliit ja ahi kolme ruumi kohta, aga need ei suuda kogu maja soojaks kütta, päris kütteta on esik ja WC. Pere kütab lisaks elektriga, see on aga väga kallis ja tekitab makseraskusi. Kuna peres on kolm astmaatikut, on arstide tungiv soovitus ehitada majja korralik kütte- ja ventilatsioonisüsteem, et takistada niiskuse ja hallituse teket ja levikut. 
  • Pere on oma jõudude ja vahenditega teinud vanas majas renoveerimistöid (vahetanud palke, parandanud katust, vahetanud aknad, toonud majja vee, ehtitanud WC , ehitanud uue ahju ja vahelaest ülespoole korstna, uuendanud elektrisüsteemi, soojustanud tubade seinad). Viimaste aastate materiaalsed raskused ei ole aga lubanud kõiki planeeritud ja vajaminevaid töid lõpule viia.  Pere vajab abi eelkõige materjalide muretsemisega, enamikke töid suudab teostada pereisa ise.

Projekti eesmärgid:

  • Vajalik on soojustada maja välisseinad – muretseda vill ja tuuletõkkeplaadid, perel on endal  olemas voodrilauad, tööd teostab pere ise. 
  • Hallituse eemaldamiseks vajab remonti WC põrand ja seinad. 
  • Vajalik on paigaldada majja keskne küttesüsteem – perel on olemas katel, vaja on akupaaki ja katla ja paagi vahelist agregaati.  Katla paigalduseks vajaks pere spetsialisti näpunäiteid, töid teostab pere ise. 
  • Hädavajalik on majas välja ehitada ventilatsioonisüsteem – muretseda ventilatsiooniagregaat, mürasummuti, torud. Pere vajab ka spetsialisti nõuandeid, töid teostab ise.  

Projekti eelarve:

Projekti eelarveks koos projektijuhtimisega seotud kulutustega on 6500 eurot, mida soovitakse heade toetajate abiga kokku saada.

Toetajad: 

mootorgrupp alonewolf

 

Kuidas Sina saad aidata:

Pangaülekanne:

Danske Bank
Konto nr: EE053300332132960003
Swift/BIC: FOREEE2X
Swedbank
Konto nr: EE672200221046387155
Swift/BIC: HABAEE2X
SEB
Konto nr: EE101010220101993019
Swift/BIC: EEUHEE2X
Saaja: Naerata Ometi MTÜ
Selgitus: Viljandimaa pere toetuseks

SMS-annetus:

SMS numbrile 13013 märksõnaga Naerata viljandimaa annetad 1,6 eurot
SMS numbrile 13017 märksõnaga Naerata viljandimaa annetad 3,2 eurot