4-aastase Robini abistamine

Mis me teeme? 

Naerata Ometi MTÜ toetab nüüd juba 4-aastase autistilke joontega väikese Robini jätkuoperatsiooni St. Peterburis. 

Robin sündis 31 rasedusnädalal ja sai sünnihindeks 7/8. Sünniloosse läks kirja et sündis ilus poisslaps. Paraku tekkisid tal siis hingamishäired ja 5 tunni möödudes viidi ta kiiresti Tallinna Lastehaigla reanimatsiooniosakonda. Tekkinud oli pöördumatu kesknärvisüsteemi kahjustus, mida tuntakse spastilise dipleegia nime all.

Tugev spastika tekitas jalgades kontraktsioonid ja botoksi mõju kadudes suutis poiss seista vaid hetke kõverdunud jalgadega varvastel. Seda hoolimata asjaolust et Robin on saanud sünnist alates regulaarselt füsioteraapiat.

Muutus saabus 2015 a sügisel, kui Robini ema luges internetist ravi võimaluste kohta Tuula kliinikus ja leidis kontakti inimestega, kes seal operatsioonidel käinud.

Operatsioon sai teoks 2015 novembris, tänu heade inimeste abile ja organisatsioonile Naerata Ometi. Tuntud kirurg dr. Shulga opereeris Robinit Sankt Peterburgis ning operatsioon läks igati edukalt – selle tulemusel kadusid juba tekkinud kontraktsioonid ja jalga oli taas võimalik sirgeks saada.

Hetkel toetub Robin täistallale ja suudab kõndida lühikest maad ühest käest kinni hoides! Pere jaoks on see tõeline ime!

Eesmärk:  

Robin vajab arstide hinnangul ka jätkuoperatsiooni. Lapse kasvades tekivad uued kontraktsioonid.

Haigekassa operatsiooni Venemaal ei rahasta ning seetõttu pöördume jällegi heade inimeste poole palvega toetada Robini jätkuoperatsiooni St. St Peterburis

Eelarve: 

Projekti eelarveks koos projektijuhtimisega seotud kulutustega on 2500 eurot, mida soovime heade inimeste abiga kokku saada. 

Toetajad:  

helmetal_logo alonewolf

 

 

ROBINI toetuseks vajalik summa on koos, täname kõiki annetajaid! :) 

Toeta pangalingi kaudu:

Summa:

Hakka püsitoetajaks:

Täida ära püsitoetuse ankeet SIIN