Aitame 14-aastast Vlasi hädavajaliku operatsiooniga

Projekti taust ja eesmärgid:

2004. aastal sündinud Vlasi on kogu elu saatnud järjest süvenev probleem silmadega. Raske sünnituse käigus sai vigastada poisi silmanärv. Perekond märkas 7-kuusel lapsel silmaprobleemi ning pöördus kohe Ravi tänava haigla arstide poole, et läbida uuringud ja alustada raviga. Kahjuks tookordne ravi tulemusi ei andnud ning probleemid süvenesid – silm väsis kiiresti ja valutas, tekkisid ka peavalud.

Vlasi perekond on tänaseks konsulteerinud mitmete spetsialistidega. Kuigi Eestist abi ei saadud, ei andnud pere alla ning pöördus Venemaal Sankt-Peterburis asuvasse IM. Feodorovi kliinikusse, kus poisil diagnoositi silmanärvide suremine. Kliinikumi arstide sõnul ei olnud laps saanud õigeaegset ravi.

Vlasi nägemine halvenes järk-järgult veelgi ja probleem kandus üle ka teisele silmale.

Kuna Eestis Vlasi jaoks vajalikke uuringuid ja operatsiooni ei tehta ning siinsetest haiglatest abi pole saadud, pöördus poisi pere Saksa ja Iisraeli spetsialistide poole, kes aga Vlasi jaoks positiivseid prognoose ei julgenud teha. Silmanärv oli nende sõnul juba niivõrd deformeerunud, et operatsiooni õnnestumiseks garantiid ei antud.

Viimases lootuses pöördus pere Moskvas asuvasse kliinikusse Jasnõi Vsor, mille professori sõnul on poissi võimalik opereerida ja tema nägemine taastada.

Naerata Ometi MTÜ palub heade inimeste ja ettevõtete toetust, et võimaldada Vlasile hädavajalikud uuringud ja operatsioon Moskvas, et taastada nägemine ning võimaldada noormehele täisväärtuslik elu.

Projekti esialgne eelarve on 10 000 EUR.

17.07.2018 seisuga on Vlasi toetuseks kogutud ~2550 eurot

Kuidas Sina saad aidata? 

Pangaülekanne:

Summa:

Hakka püsitoetajaks:

Täida ära püsitoetuse ankeet SIIN

SMS-annetus:

SMS numbrile 13013 märksõnaga Naerata vlas annetad 1,6 eurot
SMS numbrile 13017 märksõnaga Naerata vlas annetad 3,2 eurot
Lisainfo:  Heiki Lutschan
heiki@naerataometi.ee

GSM: +372 5625 5274