Aitame 30-aastasel Magnusel ratastoolist välja tulla

Projekti taust ja eesmärgid:

Magnus on 30-aastane noormees, kellel juhtus 2,5 aastat tagasi firma suvepäevadel raske õnnetus. Otsustati minna ujuma jõkke, mis tundus paraja sügavusega. Paraku oli vesi antud kohal üsna madal ning vette hüpates murdis Magnus 5nda kaelalüli, mis omakorda surus seljaaju kanali 3 mm sissepoole, kuid läbilõiget ei teinud. Seega on Magnusele raske tööga võimalus taastuda. Hetkel on Magnus alakehast halvatud ning kasutab liikumiseks ratastooli.

2016. aasta juulis, ehk umbes 10 päeva pärast õnnetust, suunati Magnus taastusravile SA Haapsalu Neuroloogilisse Rehabilitatsioonikeskusesse, kus algas tema seni raskeim eluetapp. Uuesti tuli õppida sööma, riidesse panema ning ratastooliga liikuma. Algus oli väga raske nii vaimselt kui ka füüsiliselt. Lähedased pidid õppima teda hooldama, pesema ning igapäevatoimingutes abistama.

Magnus viibis Haapsalus ca. 45 päeva, pärast seda tuli õpitut kodus ise rakendada ja treenida. Perele oli see raske aeg, ümber pidi planeerima kõik – tööl käimised ja kodused toimetused. Magnus ei saanud esialgu väga pikalt üksi olla, ta vajas kõiges abi. Samuti tuli tuli kodus palju treenida. Lisaks tekkisid rahalised probleemid: kui enne õnnetust oli tema palk 1500 eurot, siis nüüd tuli hakkama saada 400 eurose toetusega. Õnneks oli perekond raskel ajal toeks ning üheskoos saadi ja saadakse tänaseni igapäevaste väljaminekutega hakkama.

Treeningute ja füsioteraapia jaoks, mida on aktiivselt vaja teha, paraku raha ei jätku. 20 päeva Haapsalu Rehabilitatsioonikeskuses maksab 2400 eurot. Perel ei ole sellist summat lihtne koguda. Samas, mida pikemalt Magnus Haapsalus ravil olla saab, seda suurem on tõenäosus, et ta hakkab uuesti käima.

Magnuse tervislik seisund võimaldas tal alustada õpingutega Astangu Kutserehabilitatsiooni Keskuse Koolis IT erialal. Mehe sooviks on leida endale sobiv töö ning mitte jääda perele koormaks.

Taastunud on Magnusel üldine keha tunnetus: ta tunneb ülakeha, mida varem ei tundnud, samuti sõrmed, mis varem üldse ei liikunud, on muutunud tundlikumaks. Jalgades tunneb ta sooja ja külma. Need on märgid sellest, et taastumine toimub, kuid lõplikuks paranemiseks on vaja kõvasti treenida.

Kutsume siinkohal üles inimesi ja ettevõtteid 30-aastase Magnuse taastusravi toetama, et noor mees saaks ellu viia enda unistused ning elada tulevikus täisväärtuslikku elu.

Projekti eelarve hetke seisuga on üheks aastaks 9360 eurot, soovime selle summa heade toetajate abiga kokku koguda.

NB! Naerata Ometi MTÜ tuletab meelde: „Ära hüppa vette tundmatus kohas!“

Kuidas Sina saad aidata?

Magnuse toetuseks vajalik summa on koos! :))) Täname toetajaid!